Суд у Києві продовжить засідання у справі про держзраду Януковича – ГПУ

ByVidPolit

Суд у Києві продовжить засідання у справі про держзраду Януковича – ГПУ

29 травня у Києві відбудеться судове засідання у справі за обвинуваченням колишнього президента України Віктора Януковича у державній зраді. Про це інформує сайт Генеральної прокуратури України.

Згідно з повідомленням, засідання розпочнеться о 10:00, після його завершення очікується брифінг прокурора ГПУ Руслана Кравчeнка.

4 травня Оболонський районний суд Києва почав підготовче засідання у справі про державну зраду колишнього президента України Віктора Януковича. 

Того ж дня суд оголосив перерву до 18 травня, часткового задовольнивши клопотання захисту про організацію відеоконференції з ним. Вже 18 травня суд постановив, що не буде звертатися до Росії для організації відеоконференції з Януковичем, оскільки його обвинувачують у державній зраді Україні в інтересах Росії.

28 листопада 2016 року генеральний прокурор України Юрій Луценко зачитав Януковичу повідомлення про підозру у вчиненні державної зради, пособництві представникам влади Росії, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України, в порушення порядку, встановленого Конституцією, веденні агресивної війни.

У січні Печерський районний суд Києва надав дозвіл на заочне досудове розслідування щодо Януковича.

Віктор Янукович є фігурантом кількох кримінальних справ в Україні, зокрема щодо перевищення ним повноважень від листопада 2013-го до лютого 2014 року, щодо масових убивств активістів Майдану, а також за фактом захоплення ним державної влади 2010 року. Наразі жодне з цих проваджень не розглядається у судах по суті.

Екс-президент України, що втік до Росії після розстрілів протестувальників на Майдані, звинувачення відкидає.

your ad herer

about me

VidPolit author

коментарі: