У русі Яроша називають «непереконливими» підстави для затримання їхнього активіста

ByVidPolit

У русі Яроша називають «непереконливими» підстави для затримання їхнього активіста

У дніпровському осередку «Державницької ініціативи Яроша» («ДІЯ») називають «непереконливими» підстави для затримання й арешту їхнього активіста з Павлограда Ярослава Тарасенка, якому правоохоронці інкримінують причетність до вбивства російського екс-депутата Дениса Вороненкова. Таку заяву в організації зробили 19 червня.

Як зазначив у коментарі Радіо Свобода координатор дніпровського відокремленого загону національного руху «Державницька ініціатива Яроша» Ростислав Винар, члени організації «не побачили переконливих підстав» для затримання активіста.

«Ми вважаємо, що підстави для його затримання є непрямими, це є опосередковані підстави. Тож слідство нехай доведе його провину. Коли його затримали, ми взяли паузу, спеціально не поспішали з заявами, хотіли побачити, який буде фактаж, коментарі тощо. Вивчили інформацію з офіційних джерел, ЗМІ, соцмереж і не побачили там переконливих підстав. Так, наскільки нам відомо, він був знайомий з тією людиною, яка скоїла злочин, і перебував у Києві того дня. Я з ним розмовляв з приводу цієї події і спитав його прямо і він чітко сказав: я непричетний. Він наш побратим, ми не збираємось лишати його напризволяще. Це має розглядати суд, якщо він винен, то має відповісти за законом, звісно. Але ми не допустимо, щоб на нього повісили всіх собак і зробили цапом відбувайлом у цій ситуації», – сказав Ростислав Винар.

Він також підтвердив, що затриманий павлоградець є членом «ДІЇ» і брав участь у бойових діях на сході України як боєць-доброволець.

16 червня стало відомо, що в Павлограді на Дніпропетровщині правоохоронці здійснили обшук у помешканні й затримання громадського активіста Ярослава Тарасенка. За даними партії «Національний корпус», членом формування з охорони громадського порядку якої є Ярослав Тарасенко, «бійці в камуфляжній формі, ніяк представившись і не надавши жодних документів», посадили Тарасенка до авто і поїхали «в невідомому напрямку, не надавши жодних пояснень». Водночас у партії тоді не підтверджували, що обшук і затримання Ярослава Тарасенка пов’язані зі справою про вбивство депутата Держдуми Росії Дениса Вороненкова.

Вороненкова вбили 23 березня в центрі Києва. За даними поліції, у результаті стрілянини також був поранений його охоронець і нападник, який пізніше помер від поранень. Президент України Петро Порошенко назвав це вбивство «актом державного тероризму з боку Росії».

Денис Вороненков, який у грудні 2016 року разом зі своєю дружиною, також колишнім депутатом російської Держдуми Марією Максаковою, переїхав до України, 14 лютого повідомив про отримання українського громадянства. В Україні колишній російський депутат раніше дав свідчення у справі про державну зраду щодо колишнього президента України Віктора Януковича.

your ad herer

about me

VidPolit author

коментарі: